Kad je riječ o pozitivnom stavu zemalja o menstrualnom zdravlju, Hrvatska je na 70. mjestu
Povodom početka Olimpijskih igara Intimina je provela istraživanje o reproduktivnom zdravlju na 206 zemalja koje se ovog ljeta natječu u Parizu - g...
Seks može postati sporedna stvar u dugogodišnjim vezama, a to nikako ne bi smio biti. Na manjak libida utječe puno toga, a u najveće ubojice seksualne želje spada i ovih 10 čimbenika.
Što drugo reći nego – izbjegavajte ih u širokom luku:
Alkohol – opijenost će vas opustiti i učiniti otvorenijima za seks, ali kod same izvedbe, osobito muškarcima, otežat će stvar.
Djeca – s dolaskom djece ostaje puno manje vremena za partnera, no to je privremeno. Pokušajte prebroditi taj period tako što ćete tu i tamo angažirati dadilju.
Lijekovi – određeni lijekovi poput onih za snižavanje krvnog tlaka, kontracepcijskih pilula, kemoterapije i antidepresiva mogu utjecati na libido.
Menopauza – hormonalne promjene kod žena utječu na razinu libida. Čest simptom menopauze je suhoća rodnice koja može uzrokovati bolne seksualne odnose.
Neispavanost – kao i stres uvelike utječe na razinu seksualne želje. San je vrlo važan da bismo se dobro osjećali.
Nezadovoljstvo izgledom – da biste drugima bili seksi, morate se osjećati poželjno u svom tijelu. Ako se vaš partner tako osjeća, uvjerite ga da to nije istina.
Pretilost – višak kilograma utječe na samopouzdanje, ali i na samu izvedbu. Sve to dovodi do manjka seksualne želje.
Problemi u vezi – bliskost je najvažniji čimbenik dobre veze i zdravog seksualnog života. Posvetite se jedno drugome i rješavajte probleme na vrijeme.
Stres – iako u mnogočemu možemo dobro funkcionirati pod stresom, seks nije jedna od tih stvari. Stres smanjuje seksualnu želju.
Testosteron – razina muškog hormona s vremenom opada i kod nekih muškaraca s time opada i želja za seksom.